Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Styczeń

  • Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu niewidomych artystów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.
  • Omówienie usługi asystenta i przekazanie telefonu dla pracowników Informatorium.
  • Wystawa dokumentująca 70 lat istnienia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie (korytarz przy Wypożyczalni i Pracowni dla Dzieci). Czas trwania: do końca maja.

Luty – marzec

  • Nawiązanie współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 6 im. Jana Pawła II w Krakowie. Stworzenie oferty edukacyjno-kulturalnej dla dzieci i młodzieży z ośrodka.

Kwiecień - maj - czerwiec

  • Kiermasze wyrobów artystycznych młodzieży z ośrodka dla niewidomych i ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 przy ul. Szujskiego w okresie poprzedzającym Wielkanoc.
  • Przygotowanie i realizacja XX Tygodnia Osób Niepełnosprawnych – do działań włączyli się pracownicy Arteteki (relacja osobno). Z oferty skorzystali uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie, SOSW nr 6, na ul. Niecałej oraz SOSW nr 1, ul. Szujskiego w Krakowie.
  • Realizacja I etapu projektu ministerialnego opartego na współpracy z młodzieżą ze  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie pn: "Świat zamknięty w dotyku". Oferta czytelnicza dla dzieci i młodzieży niewidomej w ramach programu Kultura Dostępna, w którym biorą udział członkowie zespołu Biblioteka bez Barier. Projekt zostanie zakończony w listopadzie tego roku.
    Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
    Patronat honorowy: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego.
  • Rozpoczęcie kursu języka migowego PJM, dofinansowanego przez Odział PEFRON-u w Krakowie. Zajęcia prowadzi P. Adam Stromidło, prezes Małopolskiego Związku Głuchych.

 Logo programu

 

Powrót