|
|
|
W dniu 16 stycznia 2020 r., wykonali dla nas Koncert Noworoczny, artyści ze Szkoły Muzycznej przy Zespole Szkół i Placówek pn. "Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Zespołem muzyków kierowała P. Małgorzata Bała, a wszystkich uczestników wydarzenia powitała Dyrektor Biblioteki, P. Anna Wiśniewska
17 grudnia 2019, KÄRCHER Hala Cracovia Centrum Sportu Niepełnosprawnych
Z przyjemnością informujemy, że podczas trzeciej edycji Forum Kultury Wrażliwej, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie (Budynek Główny i Arteteka) otrzymała dostępności certyfikaty we wszystkich trzech kategoriach: wzroku, słuchu i ruchu. To kolejny krok na drodze do uczynienia naszych instytucji kultury otwartymi, w pełni dostępnymi i rozumiejącymi potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Dziękujemy!
"Kocham Kraków z Wzajemnością" - Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych w WBP w Krakowie – za nami!
O tym, jak przebiegały obchody Tygodnia, mogli przekonać się uczestnicy zajęć oraz pracownicy Biblioteki, którzy aktywnie włączyli się do przygotowań.
W Wypożyczalni i Pracowni dla Młodzieży miały miejsce dwa wydarzenia: 4 czerwca, rozpoczęliśmy kulinarną grą literacką "GOTUJ SIĘ!", w której gracze przygotowali książkę według pewnego przepisu kulinarnego. Ciekawe rekwizyty i zabawne teksty znanych polskich pisarzy sprawiły, że wszyscy dobrze się bawili.
5 czerwca odbył się Integracyjny Maraton Literacki, przygotowany z myślą o uczniach niewidomych i słabowidzących. Pracownicy Biblioteki oraz zaproszeni goście (m.in. Szymon Laciuga), czytali fragmenty powieści Marcina Szczygielskiego, Za niebieskimi drzwiami. Tekst oraz bardzo ciekawe interpretacje wzbudziły duże zainteresowanie słuchaczy, a piękny „ważko ptak” i niebieskie drzwi wykonane przez plastyczkę, Beatę Ozgę, podkreślały tajemniczy nastrój powieści.
Natomiast 6 czerwca w Artetece, zostały przeprowadzone warsztaty, na których uczestnicy poznali język, cechy oraz historię komiksu, a także stworzyli własną historię obrazkową!
Za udział w zajęciach i wspólną zabawę dziękujemy uczniom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 6 przy ul. Niecałej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ul. Tynieckiej oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 1 przy ul. Szujskiego w Krakowie, którzy tak pięknie zaangażowali się w obchody XX Tygodnia Osób Niepełnosprawnych.
Styczeń
Luty – marzec
Kwiecień - maj - czerwiec