Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Poznajcie część  zespołu Arteteki, czyli naszej mediateki, który dzielnie mierzy się z zamknięciem w domu. Czy zgadniecie, o kim mowa?

Ania poza zarządzaniem całym zespołem Arteteki prowadzi również zajęcia DiY dla kobiet, potrafi zrobić coś z niczego. Sporządza umowy i pilnuje formalności, bez których nie mogłaby się odbyć żadna impreza czy festiwal. Dba o to, by na profilu na Instagramie biblioteki było co podziwiać i czym się inspirować. Obecnie w trybie online wciąż trzyma rękę na pulsie, śledząc, co nowego w świecie techniki i kultury w świecie cyfrowym. W czasie wolnym czyta komiksy, ogląda horrory oraz przemierza na rowerze zakątki ukochanej Nowej Huty.

Nie jest to jedyna Ania w zespole Arteteki.  Nasza druga Ania zajmuje się grami planszowymi. Dla każdego znajdzie coś dobrego. W czasie zamknięcia tworzy dla Was zajawki i infografiki na ten temat. Nikt tak dobrze jak ona nie wie, przed jakim trudnym wyborem trzeba stanąć, mając do dyspozycji 400 tytułów. Dogląda też konwersacji językowych, które odbywają się teraz w trybie online. Po pracy uwielbia piec piękne i pyszne wypieki oraz fotografować swoich przyjaciół i naturę.

Marcelina – nasza naczelna rysowniczka i autorka poniższych grafik. Zna się na tworzeniu jak mało kto. Prowadzi też zajęcia dla dzieciaków, na których tłumaczy  tajniki posługiwania się tabletem graficznym. W czasie wolnym – rysuje, rysuje i jeszcze raz rysuje oraz nadrabia filmy o superbohaterach.

Kinga trzyma pieczę nad blogiem Arteteki. Dba o to, by teksty pojawiały się na nim na czas. Poza tym dzielnie uczy się języka migowego, by wspomagać codzienną pracę bibliotekarzy. Podczas zamknięcia aktualizuje i redaguje zakładki „Kultura Online” oraz wpisy o zbiorach Arteteki na blogu dzialajwarte.wordpress.com , w czasie wolnym uwielbia grać w gry planszowe, jeździć na rowerze oraz oglądać "Przyjaciół".

Dominika z kolei często asystuje przy zdjęciach ze zbiorami, które pojawiają się na Facebooku. Na pewno już ją widzieliście, a przynajmniej jej część. Chwilowo prowadzenie zajęć z dziećmi na temat szeroko pojętej sztuki zamieniła na pracę nad nowym scenariuszem.  Tworzenie nowych postów  na bloga umila jej soundtrack z La la land (CDART 1294). Również pracuje nad umiejętnością porozumiewania się w języku migowym. Czas wolny spędza bardzo aktywnie, uczestnicząc w zajęciach z zumby,  po których, leżąc w hamaku, relaksuje się przy dobrej książce.

Samanta zazwyczaj większość czasu spędza przy półce z mangami. Na zajęciach uczy dzieciaki kodowania , a pomaga jej w tym m.in. robot Photon. W czasie zamknięcia pisze o japońskich komiksach i animacji oraz przygotowuje materiały na przyszłe szkolenia z nauki programowania dla bibliotekarzy. Po pracy maluje na koszulkach postaci z animacji i komiksów, które lubi, oraz jeździ na konwenty.

Rafał zajmuje się obsługą  techniczną wydarzeń. Dba o sprzęt i na bieżąco szkoli resztę załogi Arteteki w tym, jak sprawiać, by głośniki nie trzeszczały, a obraz na kamerze wyglądał jak najlepiej. Teraz pracuje nad aplikacją, by maksymalnie ułatwić bibliotekarzom przyswojenie tej wiedzy. W czasie wolnym chadza własnymi ścieżkami.

Maciek opiekuje się w Artetece komiksami, o każdym tytule potrafi powiedzieć kilka słów. W czasach izolacji sporządza wpisy na blog „Działaj w Arte”, głównie z muzyki, którą najlepiej zna, czyli z rocka alternatywnego. Pracuje też nad napisami dla osób niesłyszących do filmów, które możecie znaleźć na naszym  kanale na YouTubie . Po pracy regularnie uzupełnia swoją biblioteczkę o kolejne unikatowe komiksy i książki dotyczące wojskowości, chodzi na koncerty punkowe, nagrywa interesujące podcasty.

Karol rzadko pojawia się w Artetece, ale kiedy już przybywa, to dzieje się naprawdę dużo. Jego zajęcia z dzieciakami są niezwykle dynamiczne i angażują całą Artetekę, zarówno budynek, jak i załogę. Karol uwielbia nowe technologie i chętnie o nich opowiada na szkoleniach dla bibliotekarzy w całej Polsce. W czasie wolnym tworzy  gry miejskie, jest dosłownie wszędzie. I choć sam picie kawy już porzucił, to wciąż wie najlepiej, jak zrobić idealną.