Katalog Online

wczytywanie formularza przeszukiwania katalogu...

Baza danych EBSCO

Witamy na Rajskiej

Materiał przygotowany dla osób niesłyszących i niedosłyszących.

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na bezpłatne spotkania z kulturą i językiem hiszpańskim, włoskim, francuskim, angielskim i niemieckim w ramach programu Unii Europejskiej „Erasmus+ Młodzież”. Kolejne zajęcia rozpoczną się w marcu br. i prowadzone będą przez wolontariuszy z Hiszpanii, Francji, Niemiec i Włoch.

Sprawdź ofertę zajęć

Zajęcia z włoskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, angielskiego i francuskiego poprowadzą Wolontariusze EVS:

 

 

 

Ana Isabel Martinez Garzón pochodzi z Kordoby, miasta położonego w południowej Hiszpanii. Studiowała tłumaczenie i interpretację języka francuskiego i niemieckiego. Ukończyła wiele kursów językowych, między innymi angielskiego i niemieckiego. Uwielbia rozmawiać z osobami z całego świata. Odwiedziła Francję, Holandię, Polskę, Węgry, Czechy, Niemcy i Belgię. Języki obce to jej pasja. Porozumiewa się aż pięcioma, w tym nawet językiem japońskim. Pobyt w Polsce traktuje jako szansę na poznanie nowej kultury i ciekawych ludzi.

Florian Mathe pochodzi z małej miejscowości we Francji. Uwielbia podróżować, odwiedził między innymi Kanadę, USA, Tunezję, Australię, Nową Zelandię. Porozumiewa się w pięciu językach (francuskim – jest jego językiem ojczystym, angielskim, hiszpańskim, rosyjskim i szwedzkim). W Polsce był dwukrotnie, zainteresował się naszą kulturą i planuje nauczyć się języka polskiego.

 

 

Francesco Benedetto to wolontariusz z Włoch. Z wykształcenia jest chemikiem. Posługuje się płynnie językiem angielskim. Lubi czytać książki i interesuje się kulturą. Marzył o pracy w bibliotece. Swój udział w projekcie traktuje jako możliwość nabycia nowych umiejętności.

 

 

 

Sofia Westholt pochodzi z niemieckiej miejscowości znajdującej się niedaleko Hamburga. W 2016 roku odbyła wolontariat w szkole językowej w Żarach na zachodzie Polski, gdzie pomagała nauczycielom uczyć języka niemieckiego. Interesuje się czytaniem książek i fotografią. W trakcie wolontariatu chce dzielić się z innymi swoją wiedzą i zainteresowaniami.

 

 

 

Uwaga!
Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail, zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. W trakcie zajęć wykonywane będą zdjęcia w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Materiały do zajęć i relacje wolontariuszy na Rajska blog.

Galeria zdjęć EVS 2012-2017

„Erasmus+ Młodzież” to uruchomiony przez Unię Europejską program dla młodzieży. Jego celem jest stymulowanie aktywnego obywatelstwa europejskiego, rozbudzanie poczucia solidarności i tolerancji wśród młodych Europejczyków i angażowanie ich w kształtowanie przyszłości Unii. Program promuje mobilność w obrębie i poza granicami UE, edukację pozaformalną, dialog międzykulturowy, możliwości zatrudnienia, a także sprzyja integracji wszystkich młodych ludzi, niezależnie od ich wykształcenia, środowiska społecznego i kulturowego.

Projekt „EVS – Beyond the boundaries! – Meet me in the library 2017-2018” realizowany jest w ramach programu „Erasmus+ Młodzież, Akcja 1. Mobilność edukacyjna: Wolontariat Europejski (European Voluntary Service – EVS)” w porozumieniu partnerskim Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie ze STRIM – Stowarzyszeniem Rozwoju i Integracji Młodzieży. Ze strony Biblioteki projektem koordynuje Dział Edukacji, Nauki i Badań.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie ma przyjemność gościć wolontariuszy z Francji, Włoch, Hiszpanii oraz Niemiec, którzy realizując zadania ujęte w projekcie „Meet me in the library” promują kulturę swoich krajów oraz prowadzą w Bibliotece konwersacje w językach włoskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim i angielskim.

Do tej pory we wszystkich edycjach projektów odbyło się 1640 spotkań w 114 cyklach, w których uczestniczyło ok. 1650 osób. Zajęcia prowadziło łącznie 19 wolontariuszy z Niemiec, Hiszpanii, Włoch i Francji.