Katalog Online

wczytywanie formularza przeszukiwania katalogu...

Baza danych EBSCO

Witamy na Rajskiej

Materiał przygotowany dla osób niesłyszących i niedosłyszących.

A A A

Eko PakaDo Oddziału dla Dzieci „Rajskie Jabłuszko” Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie dotarła kolejna EkoPaka, tym razem związana z tworzywami sztucznymi.

EkoPaka pokazuje, jak – produkując plastikowe opakowania i przedmioty – oddziałujemy na środowisko i jak możemy bardziej świadomie wybierać trwałe oraz uniwersalne produkty. Do paki trafiły klasyki (klocki Lego), historyczne łamigłówki (tangram) i wyjątkowe kolorowanki z motywem mandali. Dla prowadzących zajęcia są gotowe scenariusze, jak również moc gier, dodatkowych pomysłów i materiałów plastycznych oraz edukacyjnych, które będą wykorzystane podczas spotkań z uczestnikami.Eko Paka

Pierwsze zajęcia z wykorzystaniem zawartości kolejnej EkoPaki (poprzednia dotyczyła drewna), odbyły się 7 grudnia w Oddziale dla Dzieci. Na warsztatach dzieci dowiedziały się czym są tworzywa sztuczne, jak są pozyskiwane oraz do czego wykorzystywane są w życiu codziennym. Uczestnicy po wysłuchaniu książki "Żółta przygoda Zenobiusza" autorstwa Iwony Czarkowskiej kolorowali mandale przedstawiające przedmioty wykonane z tworzyw sztucznych, a także stworzyli wspólną budowlę z klocków Lego.

Eko PakaEkoPaka – zamykamy obieg surowców to program edukacyjny dla małych i dużych. Pod hasłem EkoPaka – zamykamy obieg, pokazujemy zamknięty obieg surowców, aby dzieci rozumiały, że to, co zostaje z produktów – opakowania, zużyte elementy – to nie śmieci, ale materiał, z którego można stworzyć coś nowego. W każdym kwartale będziemy prezentować pakę związaną z konkretnym surowcem, by wprowadzić najmłodszych odbiorców w zagadnienia ważne z punktu widzenia wychowania odpowiedzialnego i wrażliwego ekologicznie konsumenta.

Warsztaty odbywają się w Oddziale dla Dzieci „Rajskie Jabłuszko” Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie w godz. 10.00 - 11.30.

Zajęcia realizowane w ramach projektu Ekopaka- zamykamy obieg surowców. Więcej informacji o projekcie na www.ekopaka.org

Rezerwacja: tel.: 12 375-22-56