Jak co roku Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie była organizatorem seminarium odbywającego się w ramach Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.
Pracownicy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie – Oliwia Dąbrowska oraz Karol Baranowski w zaskakujący i niecodzienny sposób pokazali licznie zgromadzonym na sali bibliotekarzom, że dobrze zaprojektowana i dobrana do odbiorcy literacka gra miejska może w nowym świetle ukazać świat literatury zachęcając do jego poznania. Gry miejskie bowiem zyskują coraz większą popularność, są atrakcyjne, innowacyjne oraz przyciągają uwagę. Ich formuła pozwala nie tylko na wspólną zabawę, ale także często jest wykorzystywana do nauki. Ta forma rozrywki i nauki znajduje swoich zwolenników we wszystkich grupach wiekowych, od przedszkolaków po seniorów, warto więc ją wykorzystać aby w przyjazny a zarazem niekonwencjonalny sposób zachęcić zarówno do czytania jak i odwiedzania Bibliotek.
Bibliotekarze mogli dowiedzieć się od jak dobrze zorganizować grę miejską, o czym trzeba pamiętać przy układaniu scenariusza takiego wydarzenia oraz czy tak naprawdę organizacja gry miejskiej musi być kosztowna. Oliwia Dąbrowska oraz Karol Baranowski opowiedzieli o grach przez siebie organizowanych w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Uczestnicy tego niekonwencjonalnego seminarium mieli również okazję uczestniczyć we fragmencie gry terenowej, wykazać się znajomością literatury oraz… poczuciem humoru.