Katalog Online

wczytywanie formularza przeszukiwania katalogu...

Baza danych EBSCO

Witamy na Rajskiej

Materiał przygotowany dla osób niesłyszących i niedosłyszących.

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie ze Stowarzyszeniem Rozwoju i Integracji Młodzieży STRIM zapraszają na kolejną edycję projektu „EVS: Together = Furhter – Meet me in the library”. 

Do tej pory we wszystkich edycjach projektu odbyło się 2060 spotkań w 140 cyklach, w których uczestniczyło ok. 2000 osób. Zajęcia prowadziło łącznie 23 wolontariuszy z Niemiec, Hiszpanii, Włoch i Francji.

Dzięki projektowi WBP w Krakowie ma przyjemność gościć wolontariuszy z  Włoch, Francji, Hiszpanii oraz Niemiec, którzy realizując zadania ujęte w projekcie „Meet me in the library” promują kulturę swoich krajów spotykając się z chętnymi oraz prowadzą w Bibliotece konwersacje w językach hiszpańskim, włoskim i niemieckim:

I edycja (od października 2018 r.)

Zajęcia poprowadzą Wolontariusze EVS:

Leonie Brockamp pochodzi z północno-zachodniej części Niemiec. Interesuje się grą na pianinie i sztuką współczesną, lubi gry planszowe oraz piłkę nożną. Oprócz języka narodowego biegle posługuje się angielskim, zna w dobrym stopniu język hiszpański i podstawy francuskiego. Prowadziła zajęcia, na których uczyła języka niemieckiego uchodźców, poznając przy tym ich trudną sytuację. Brała udział w wymianie międzynarodowej, mieszkała w Budapeszcie. Nie mówi po polsku, jednak pragnie nauczyć się nowego dla niej języka.

Marie Ardiun pochodzi z zachodniej części Francji. Lubi taniec, seriale i muzykę, a także podróżowanie i poznawanie nowych miejsc i kultur (odwiedziła Hiszpanie, Anglię, Włochy, Portugalię, Belgię i Gwadelupę). Jest absolwentką teleinformatyki. Oprócz języka narodowego mówi płynnie po angielsku, zna też podstawy rosyjskiego i hiszpańskiego. Udziela się w wielu wolontariatach, m. in. podejmowała działania, umożliwiające łatwiejszy dostęp do prac związanych z kinematografią dla osób niepełnosprawnych. Lubi pracę i kontakt z ludźmi. Bardzo chce poznać polski język i kulturę.

Alvaro Marinero pochodzi z Madrytu. Studiował anglistykę, posiada duże doświadczenie w nauczaniu języków, przede wszystkim angielskiego i hiszpańskiego. Aktywnie udziela się społecznie. Uczestniczył w programie Erasmus Student Network. Pobyt w Polsce traktuje jako szansę na poznanie nowej kultury i ciekawych ludzi.

Francesco La Gioia wychował się w Taranto, mieście położonym w południowej części Włoch. Studiował nauczanie języka włoskiego jako obcego. Posługuje się wieloma językami. Oprócz ojczystego i angielskiego włada również hiszpańskim i portugalskim. Lubi poróżować i wchodzić w interakcje z ludźmi z różnych kultur. Jego pasją jest nauczanie, a swój udział w projekcie traktuje jako możliwość nabycia nowych umiejętności i nowego spojrzenia na świat.

Po zakończeniu wolontariatu wolontariusze otrzymają Certyfikat Youthpass.

Fotogaleria