Katalog Online

wczytywanie formularza przeszukiwania katalogu...

Baza danych EBSCO

Witamy na Rajskiej

Materiał przygotowany dla osób niesłyszących i niedosłyszących.

A A A

Czytelnia Czasopism w sposób szczególny zachęca do korzystania z  czasopism, które przechowywane w zasobach magazynowych mają mniejsze szanse na dotarcie do każdego czytelnika. Eksponowane one będą w pomieszczeniach czytelni pod hasłem „Temat miesiąca w czasopismach”.

Tematem WRZEŚNIA w czasopismach będzie Międzynarodowy Dzień Urody obchodzony 9 września. Jest to dzień, który ma nam przypomnieć, że warto dbać o swój wygląd nie tylko od święta oraz uświadomić nam, co możemy zrobić w trosce o naszą urodę.

Określenie urody kojarzy się z kobietą, choć powoli się to zmienia. Na przestrzeni lat ulegały przemianom kanony urody. Dzisiaj podziwiamy kobiety o całkiem różnej budowie ciała i urodzie. Nie ma ścisłego szablonu piękna, ceniona jest indywidualność i wyjątkowość. Uniwersalny kanon piękna nie istnieje. Każda kultura ma swoje preferencje. Niektóre z nich posuwają się do znacznego korygowania niedoskonałości sylwetki. Podkreśla się różne atuty wyglądu, niejednokrotnie w sposób dla nas szokujący

Już od starożytności ludzie głowili się nad tym, aby wynaleźć specyfiki zachowujące urodę i zdrowy wygląd. Uroda jest nadal jednym z najważniejszych atutów, zwłaszcza wśród pań. Jednakże coraz więcej zakładów kosmetycznych, czy ośrodków SPA w swoich ofertach ma również zabiegi dla panów. Panie zwracają dużą uwagę na mężczyzn umiejących zadbać o swój wygląd. Międzynarodowy Dzień Urody jest okazją do świętowania dla wszystkich osób zajmujących się zawodowo dbaniem o urodę innych, jak i dla każdego z nas. Może warto w tym dniu pozwolić sobie na maseczkę, masaż, nową fryzurę czy relaksującą kąpiel.

Szczególnie polecamy do przeczytania artykuły zamieszczone również na platformie Małopolskiej Biblioteki Cyfrowej.