Katalog Online

wczytywanie formularza przeszukiwania katalogu...

Baza danych EBSCO

Witamy na Rajskiej

Materiał przygotowany dla osób niesłyszących i niedosłyszących.

A A A

Czytelnia Czasopism w sposób szczególny zachęca do korzystania z  czasopism, które przechowywane w zasobach magazynowych mają mniejsze szanse na dotarcie do każdego czytelnika. Eksponowane one będą w pomieszczeniach czytelni pod hasłem „Temat miesiąca w czasopismach”.

Na temat miesiąca w CZERWCU proponujemy Urlopowe rady. Do wakacji coraz bliżej i – jeśli do tej pory nie zaplanowaliśmy sposobu spędzenia tegorocznego urlopu – jest czas najwyższy to zrobić. W związku z tym mogą się przydać niektóre informacje, zamieszczone w czasopismach będących w zasobach Czytelni Czasopism, dotyczące przygotowań do podróży (między innymi, jakie zakupić wyposażenie oraz ubezpieczenie turystyczne, a w niektórych przypadkach, o jakich pamiętać szczepieniach).

W periodykach podróżniczych oferowanych przez Czytelnię (np. „Traveler”, „National Geographic”, „Voyage”, „Podróże”, „Poznaj Świat”, „Poznaj Swój Kraj”) znaleźć można rekomendacje ciekawych miejsc prawie w każdym zakątku świata. Proponuje się różne formy wypoczynku, uwzględniające różnorodne upodobania wczasowiczów – od zwiedzania ciekawych miejsc i aktywnego spędzania czasu, poprzez błogie lenistwo na plażach i w gospodarstwach agroturystycznych, na wydarzeniach kulturalnych i sportowych kończąc. Poza opisem miejsc i dokumentacją fotograficzną załączane są porady praktyczne, w rodzaju: jak dojechać, gdzie i za ile spać i jeść, jaka obowiązuje waluta, gdzie szukać pomocy w trudnych sytuacjach (np. adresy i numery telefonów do konsulatów), jakie obowiązują odmienne dla nas normy kulturowe itp.

Szczególnie polecamy do przeczytania artykuły zamieszczone również na platformie Małopolskiej Biblioteki Cyfrowej.

http://mbc.malopolska.pl/publication/99095

http://mbc.malopolska.pl/publication/99096

http://mbc.malopolska.pl/publication/99097