W listopadzie w Wypożyczalni i Pracowni dla Dzieci, dzięki współpracy z wydawnictwem Akapit Press odbyły się dwa spotkania autorskie.
Gościem pierwszego był Sergiusz Pinkwart - autor książek dla dzieci i dorosłych, muzyk i dziennikarz. Pracował jako reporter Super Ekspresu, dwutygodnika Viva i tygodnika Gala, kierownik działu zagranicznego miesięcznika PANI, altowiolista w Teatrze Muzycznym Roma. Dzieci biorące udział w spotkaniu z autorem, miały okazję zapoznać się przede wszystkim z tematyką książek o przygodach Drakulcia, który ma 10 lat i same kłopoty. Z uwagą wysłuchały fragmentów, czytanych przez autora, a potem zainspirowane zadawały wiele pytań. Okazało się, że cykl o Drakulciu może pomoc dzieciom, które utożsamią się z bohaterem, spojrzeć na własne problemy z dystansem i z przymrużeniem oka. Niespodzianką spotkania była piękna gra na altówce w wykonaniu autora.
Podczas drugiego spotkania nasi czytelnicy spotkali się z Agnieszką Tyszką - autorką powieści, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych, laureatką Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za książkę "Róże w garażu". Podczas spotkania z czytelnikami pisarka opowiadała o swojej twórczości oraz o tym skąd czerpie literackie pomysły do swoich książek. Duże zainteresowanie wzbudziła min. książka „Nawijka na skajpie”, której bohaterką jest nastoletnia Amanda. Bohaterka książki spotyka Nawojkę – pierwszą studentkę w dziejach Akademii Krakowskiej i przenosi się w czasie do średniowiecznego Krakowa. Poznaje dziewczynę, która zdecydowała się w męskim przebraniu studiować, mimo że narażała tym życie. Zderzenie dwóch światów wywołało wiele pytań: Co to znaczy mieć marzenia? Jaką cenę się płaci, dążąc do ich spełnienia? Którędy iść, gdy wszystkie drogi wydają się pełne przeszkód? Czy skajp może być kołem ratunkowym? Sporo emocji wzbudziła też książka pt. "Czego uszy nie widzą" i związana z nią zabawa w kalambury. Czy można zaczynać dzień od przysłowia? Okazało się, że można nie tylko zaczynać dzień, ale i dobrze się bawić za pomocą przysłów.