Katalog Online

wczytywanie formularza przeszukiwania katalogu...

Baza danych EBSCO

Witamy na Rajskiej

Materiał przygotowany dla osób niesłyszących i niedosłyszących.

A A A

Z okazji Dnia Kobiet, w  Artetece WBP w Krakowie, w ramach warsztatów  DIY Działaj! przygotowane zostały  atrakcje dla kobiet w każdym wieku.

Od godziny 10.00, tj. od otwarcia agendy można było wziąć udział w konkursie z nagrodami pt. „Kopernik była kobietą”. Do wygrania był makijaż oraz zabieg pielęgnacji dłoni.

Na I piętrze dostępna była także fotościanka zrobiona własnoręcznie przez zespół warsztatów DIY Działaj! – Gabrysię i Martę. Zajęcia z tego cyklu charakteryzują się tym, aby projekty wykonywane przez uczestniczki  były możliwe jak najprostsze, a jednocześnie efektowne. Taka też była fotościanka, która cieszyła się sporym zainteresowaniem.

W godzinach popołudniowych na wszystkich chętnych czekały też inne atrakcje. Marta Sobolska (bodyworker – masażystka, instruktor aikido, metody Pilatesa i leniwego pływania kraulem) poprowadziła prelekcję pt. „Uwięziona w powięzi. Czyli jak odzyskać wewnętrzną wolność”.

Od godziny 17.00 Filip – Personalny Doradca ds. Gier opowiadał o grach planszowych. Na specjalnie przygotowanym stanowisku, które mieściło się na drugim piętrze, można było dowiedzieć się czegoś więcej o planszówkach, zagrać w gry, które znajdują się w zbiorach Arteteki WBP w Krakowie.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko wizażystki, która doradzała w kwestii dopasowania kosmetyków do typu i potrzeb skóry. Wykonywała też zabiegi pielęgnujące dłonie. Panie chętnie też korzystały z tzw. Perfume Party gdzie można było wybrać zapach idealny spośród kilku różnych grup zapachowych.

Punktem głównym programu było specjalne wydanie zajęć DIY Działaj! Było to spotkanie otwarte, na które mogły przyjść wszystkie zainteresowane osoby, zobaczyć jak wyglądają warsztaty, a także zapisać się na nowy semestr. Tego dnia zajęcia dotyczyły transferu druku laserowego na tkaninę.

Fotorelacja i więcej informacji o zajęciach DIY Działaj! na blogu www.dzialajwarte.wordpress.com

Zapisy na warsztaty: