Katalog Online

wczytywanie formularza przeszukiwania katalogu...

Baza danych EBSCO

Witamy na Rajskiej

Materiał przygotowany dla osób niesłyszących i niedosłyszących.

A A A

Czytam sobie w biblioteceNa przełomie października oraz listopada 2015 roku w Oddziale dla Dzieci „Rajskie Jabłuszko” Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie odbywały się warsztaty czytelnicze z projektu edukacyjnego promującego czytelnictwo „Czytam sobie w bibliotece”, organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Warsztaty prowadzone były przez pracowników biblioteki i dedykowane były dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat. Do naszej biblioteki dotarł pakiet książek edukacyjnych z serii „Czytam sobie” oraz teczki dla dzieci biorących udział w warsztatach. W warsztatach zorganizowanych w naszej bibliotece wzięło udział ponad 100 dzieci.Czytam sobie w bibliotece

Podczas warsztatów najmłodsi uczestnicy poznali serię książek „Czytam sobie”, skierowaną dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę z samodzielnym czytaniem. Na warsztatach zostały zrealizowane dwa tematy: „Podróżnicy na tropie odkryć” oraz „Gdy pada deszcz”. Dzięki książce „Maja na tropie jaja” dzieci dowiedziały się czym jest podróżowanie, dlaczego podróżujemy oraz gdzie można podróżować, a także poznały różne środki lokomocji. Dowiedziały się również jak nieoczekiwany może być dla każdego finał podróży. Na zajęciach wykorzystano przedmioty pochodzące z różnych części świata, które dzieci rozpoznały po odszukaniu, a także wraz z prowadzącym pakowały walizkę. Dzięki realizacji tematu związanego z książką „Walizka pana Hanumana” uczestnicy dowiedzieli się jakie zajęcia można wykonywać podczas niesprzyjającej za oknem aury oraz jak trudna a zarazem twórcza jest praca scenarzysty. Podczas zajęć dzieci stworzyły grę planszową na podstawie książki oraz własną historię która może posłużyć zarówno jako fabuła ksiązki, jak i scenariusz do filmu.

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy uczestników zajęć do odwiedzania Biblioteki oraz do przeczytania książek z serii „Czytam sobie”.