Katalog Online

wczytywanie formularza przeszukiwania katalogu...

Baza danych EBSCO

Witamy na Rajskiej

Materiał przygotowany dla osób niesłyszących i niedosłyszących.

A A A

W ramach działalności Czytelni Informacji Biznesowej i Europejskiej, oferujemy naszym użytkownikom dostęp do systemu prawnego LEX. W związku z ogłoszoną przez Rząd kwarantanną z powodu pandemii koronawirusa chcemy zaproponować Państwu dostęp do baz za pośrednictwem Zespołu Czytelni. Masz prośbę o wyszukanie aktu prawnego, konkretnego przepisu? Szukasz wzoru pisma, albo komentarza do konkretnej ustawy? Napisz do nas na: a my odeślemy ci szukane informacje.

W ramach dostępu do systemu prawnego LEX mamy możliwość skorzystania z różnorodnych baz:

System informacji prawnej LEX daje dostęp do aktualnych aktów prawnych, które są zamieszczane m.in. w Dzienniku Ustaw czy Monitorze Polskim. System pozwala na odnalezienie projektów ustaw, orzecznictwa sądów i administracji oraz wzory pism i umów.

LEX Ochrona Danych Osobowych zawiera z kolei najbardziej aktualne informacje z zakresu ochrony i przetwarzania danych osobowych. Udostępnia akty prawne, analizy, procedury w postaci czytelnych schematów działań krok po kroku. Na stronie znajduje się także bogata baza pytań wraz z odpowiedziami opracowanymi przez ekspertów Wolters Kluwer.

LEX HR to baza skierowana do osób, które na co dzień mierzą się z zarządzaniem ludźmi. Dostarcza inspiracji tworzenia kreatywnych projektów oraz narzędzi do ich realizacji.

LEX Księgowość to informacje z dziedziny rachunkowości, prawa podatkowego i wytyczne Ministerstwa Finansów.

LEX Pomoc Społeczna to najnowsza baza aktów prawnych. W ofercie otrzymujemy bogaty zbiór wiedzy eksperckiej, jak również dostęp do usług i narzędzi ułatwiających codzienną pracę. Baza udostępnia nie tylko akty prawne, analizy i komentarze, ale także poradniki krok po kroku.

LEX Alert Koronawirus gromadzi profesjonalną wiedzę prawną w postaci aktów prawnych dotyczących epidemii koronawirusa i tarczy antykryzysowej oraz projekty nowych ustaw z tego zakresu. Udostępnia wzory dokumentów niezbędnych przy stosowaniu rozwiązań wprowadzanych ustawodawstwem antykoronawirusowym i antykryzysowym. Zakres tematyczny obejmuje następujące zagadnienia: praca, podatki, tarcza antykryzysowa, pomoc społeczne, oświata, samorząd terytorialny, ochrona zdrowia, ochrona środowiska i prawo budowlane. Z LEX Alert Koronawirus będzie można korzystać do końca 2020 r.