Katalog Online

wczytywanie formularza przeszukiwania katalogu...

Baza danych EBSCO

Witamy na Rajskiej

Materiał przygotowany dla osób niesłyszących i niedosłyszących.

A A A

W związku z potwierdzeniem w Polsce kolejnych przypadków koronawirusa, prosimy o dostosowanie się do wszystkich zaleceń przekazywanych przez służby sanitarne, a co za tym idzie, przede wszystkim indywidualnie dbanie o higienę rąk i otoczenia. Zalecamy, aby osoby które wróciły z miejsc zagrożonych epidemiologicznie chwilowo zrezygnowały z wizyty w naszej Instytucji. Osoby te prosimy o kontakt telefoniczny (123752200) lub mailowy (), na tej podstawie okres wypożyczenia materiałów bibliotecznych zostanie Państwu wydłużony o kolejne 30 dni.

Ze swej strony zapewniamy, że stosujemy zalecenia właściwych służb i jako instytucja podejmujemy wszystkie możliwe środki ostrożności, by zachować komfort korzystania z Biblioteki, w tym m.in.:

  • prowadzimy wzmożoną dezynfekcję sprzętu komputerowego, który jest wydawany użytkownikom (klawiatury, myszki, tablety itp.),
  • stosujemy adekwatne środki ochrony osobistej (praca w rękawiczkach osób sprzątających),
  • podnieśliśmy standard dbałości o higienę w łazienkach i toaletach,
  • zapewniliśmy w łazienkach skuteczny w walce z drobnoustrojami płyn do mycia rąk,
  • umieściliśmy instrukcje prawidłowego mycia rąk w każdej toalecie,
  • prowadzimy wzmożoną dezynfekcja klamek drzwiowych, poręczy i balustrad, przycisków w windach, itp.

Jednocześnie, zalecamy śledzenie na bieżąco informacji związanych z podstawowymi zasadami profilaktyki zakażeń udostępnionych na stronie polskiego Głównego Inspektoratu Sanitarnego (www.gis.gov.pl), Światowej Organizacji Zdrowia (www.who.int) bądź innych krajowych instytucji sanitarnych i epidemiologicznych.