Katalog Online

wczytywanie formularza przeszukiwania katalogu...

Baza danych EBSCO

Witamy na Rajskiej

Materiał przygotowany dla osób niesłyszących i niedosłyszących.

A A A

Zapraszamy do skorzystania z nowego modułu w Serwisie Informacji Prawnej LEX dotyczącego pomocy społecznej. To bogaty zbiór eksperckiej wiedzy, którą łatwo zastosować w praktyce, jak również dostęp do usług i narzędzi ułatwiających codzienną pracę. LEX Pomoc Społeczna Premium to najbardziej aktualne akty prawne, ustawy, rozporządzenia, orzeczenia sądów, pisma urzędowe, linie orzecznicze, analizy i komentarze praktyczne oraz poradniki krok po kroku.

Baza danych pozwala na korzystanie z wielu przydatnych funkcji:

 • Akademia pracownika pomocy społecznej zawierająca szkolenia online.
 • Możliwość elektronicznego zadawania pytań ekspertom z Wydawnictwa Wolters Kluwer. Baza oferuje też bogaty zbiór pytań z gotowymi już odpowiedziami.
 • Dedykowany Pulpit Pomoc Społeczna, który informuje o bieżących i nadchodzących zmianach w prawie.
 • Uzupełnieniem modułu jest baza praktycznych dokumentów, czyli zbiór omówień i zagadnień – komentarze, poradniki, wzory decyzji, porozumień czy umów.

LEX Pomoc Społeczna będzie przydatna dla:

 • kierowników i pracowników wszystkich jednostek pomocy społecznej,
 • urzędów wojewódzkich,
 • powiatowych centrów pomocy rodzinie,
 • urzędów gmin i urzędów miejskich, prowadzących postępowania w sprawach świadczeń z pomocy społecznej,
 • oraz dla wszystkich zainteresowanych najbardziej aktualnymi informacjami z zakresu pomocy społecznej, świadczeń, wzorów pism itd.

Zapraszamy także do skorzystania z pozostałych baz:

 • System Informacji Prawnej Lex - Daje dostęp do aktualnych aktów prawnych zamieszczanych w Dzienniku Ustaw, Monitorze Polskim, a także Dziennikach resortowych, wojewódzkich oraz unijnych. Pozwala m.in. na odnalezienie projektów ustaw, orzecznictwa sądów i administracji oraz wzorów pism i umów. Umożliwia wgląd do KRS, sprawozdań finansowych firm, bibliografii PAN-u, a także czasopism i książek takich wydawnictw jak: Dom Wydawniczy ABC oraz Zakamycze.
 • LEX Ochrona Danych Osobowych - Zawiera najbardziej aktualne informacje z zakresu ochrony i przetwarzania danych osobowych. Udostępnia akty prawne, analizy, procedury w postaci czytelnych schematów działań krok po kroku, orzeczenia i pisma urzędowe, wzory i narzędzia, a także komentarze i publikacje. Serwis daje możliwość bezpłatnego uczestnictwa w szkoleniach on-line, zadawania pytań i zamawiania wzorów pism. Na stronie znajduje się także bogata baza pytań wraz z odpowiedziami opracowanymi przez ekspertów Wolters Kluwer. Serwis jest aktualizowany co godzinę.
 • LEX HR - Pomaga rozwiązywać codzienne problemy związane z zarządzaniem ludźmi, dostarcza inspiracji do tworzenia kreatywnych projektów oraz narzędzia do ich realizacji (procedury, wzory dokumentów itp.), zawiera analizy przypadków z polskich firm.
 • LEX Księgowość - Informacje z dziedziny rachunkowości, prawa podatkowego, wytyczne Ministerstwa Finansów, akty prawne, stawki, wskaźniki i kalkulatory, wzory dokumentów, bazy teleadresowe izb i urzędów skarbowych oraz oddziałów ZUS.
 • INFORLEX.PL Ekspert - Daje dostęp do prawa miejscowego, Bazy Monitorów B oraz orzeczeń administracji państwowej. Umożliwia sprawdzenie aktualnych przepisów oraz wskaźników i stawek, a także pobieranie wzorów umów i formularzy. Baza udostępnia również profesjonalne czasopisma z zakresu szeroko pojmowanego prawa, administracji, bankowości, finansów i HR-u (m.in. Controlling i Rachunkowość Zarządcza, Gazeta Prawna, Personel i Zarządzanie, Prawo i Podatki Unii Europejskiej).

Zapraszamy do skorzystania z baz na stanowiskach komputerowych w Czytelni Informacji Biznesowej i Europejskiej (II piętro, pokój nr 256).