Katalog Online

wczytywanie formularza przeszukiwania katalogu...

Baza danych EBSCO

Witamy na Rajskiej

Materiał przygotowany dla osób niesłyszących i niedosłyszących.

A A A

Serwis EBSCO podjął współpracę z blisko 100 wydawcami, aby znieść ograniczenia jednoczesnego dostępu i tym samym umożliwić nieograniczony dostęp do e-booków. Wprowadzono także całodobową pomoc w zakresie uwierzytelniania by ułatwić przejście do zdalnego nauczania i uczenia się. Akcja będzie trwać 30 czerwca. Zapraszamy do korzystania z wybranych baz firmy EBSCO, które są bezpłatnie dostępne w naszej ofercie.

Aby z nich skorzystać w ramach sieci bibliotecznej wystarczy kliknąć w linki poniżej

  • Art & Architecture Source - Baza pełnotekstowa, obejmująca szeroki zakres powiązanych tematycznie zagadnień, od sztuk pięknych i zdobniczych po architekturę. Zawiera ponad 600 tytułów czasopism, ponad 220 książek oraz zbiór ponad 63000 zdjęć. Baza jest przeznaczona dla zróżnicowanej grupy odbiorców, m.in. badaczy sztuki, artystów, projektantów, studentów i naukowców.
  • eBook Public Library Collection - Baza zawiera książki elektroniczne w wersji pełnotekstowej o nieograniczonym dostępie. Udostępnia prozę fabularną, literaturę faktu, poradniki, biografie i wiele innych.
  • Rosetta Stone - W jej zasobach znajdą Państwo kursy dla trzydziestu języków (m.in.: angielski, niemiecki, włoski, hiszpański, japoński). Każdy kurs składa się z pięciu poziomów, a jego ukończenie pozwoli na opanowanie danego języka na poziomie B1. Każdy z pięciu poziomów składa się z czterech rozdziałów, dotyczących przeróżnych dziedzin życia. Serwis zapewnia przejrzysty i intuicyjny interfejs, umożliwiający wygodne monitorowanie naszych postępów. Inne przydatne funkcje platformy to m.in. audio companion i phrasebook pozwalające na pobieranie zadań i materiałów w formacie mp3 oraz dostęp do najbardziej przydatnych zwrotów w danym języku, które mogą okazać się pomocne w sytuacjach życia codziennego. Interfejs platformy jest dostępny w kilku najpopularniejszych językach europejskich (brak j. polskiego).

Dostęp zdalny do baz jest możliwy po zalogowaniu się na stronie EBSCOHost (należy wybrać pozycję „EBSCOhost Research Databases lub Rosetta Stone Library Solution”). Login i hasło każdy czytelnik znajdzie na swoim koncie bibliotecznym, w zakładce Dane Osobowe, w polu Agendy.

W przypadku Rosetta Stone należy wybrać interesujący nas język, a następnie kliknąć Launch Rosetta Stone Foundations. Przy pierwszym logowaniu będą Państwo mogli wybrać typ kursu. W zależności od potrzeb mogą wybrać Państwo kurs standardowy, umożliwiający zrównoważoną naukę języka, bądź wybrać jeden z kilku dostępnych wariantów, kładących większy nacisk na wybraną część językową (czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu etc.)

Wskazówki w języku polskim dotyczące korzystania z platformy EBSCOhost można znaleźć w rozbudowanym panelu Pomoc na stronie firmy EBSCO, a także na koncie EBSCOPolska w serwisie YouTube. Są to m.in.:

EBSCO udostępnia również materiały instruktażowe na swoim kanale YouTube EBSCOPolska.