Drukuj

Serwis EBSCO podjął współpracę z blisko 100 wydawcami, aby znieść ograniczenia jednoczesnego dostępu i tym samym umożliwić nieograniczony dostęp do e-booków. Wprowadzono także całodobową pomoc w zakresie uwierzytelniania by ułatwić przejście do zdalnego nauczania i uczenia się. Akcja będzie trwać 30 czerwca. Zapraszamy do korzystania z wybranych baz firmy EBSCO, które są bezpłatnie dostępne w naszej ofercie.

Aby z nich skorzystać w ramach sieci bibliotecznej wystarczy kliknąć w linki poniżej

Dostęp zdalny do baz jest możliwy po zalogowaniu się na stronie EBSCOHost (należy wybrać pozycję „EBSCOhost Research Databases lub Rosetta Stone Library Solution”). Login i hasło każdy czytelnik znajdzie na swoim koncie bibliotecznym, w zakładce Dane Osobowe, w polu Agendy.

W przypadku Rosetta Stone należy wybrać interesujący nas język, a następnie kliknąć Launch Rosetta Stone Foundations. Przy pierwszym logowaniu będą Państwo mogli wybrać typ kursu. W zależności od potrzeb mogą wybrać Państwo kurs standardowy, umożliwiający zrównoważoną naukę języka, bądź wybrać jeden z kilku dostępnych wariantów, kładących większy nacisk na wybraną część językową (czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu etc.)

Wskazówki w języku polskim dotyczące korzystania z platformy EBSCOhost można znaleźć w rozbudowanym panelu Pomoc na stronie firmy EBSCO, a także na koncie EBSCOPolska w serwisie YouTube. Są to m.in.:

EBSCO udostępnia również materiały instruktażowe na swoim kanale YouTube EBSCOPolska.