Drukuj

Wakacyjne praktyki w bibliotece

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie co roku organizuje praktyki studenckie oraz zaprasza do współpracy wolontariuszy. Jest to okazja nie tylko do zdobycia doświadczenia zawodowego i nowych umiejętności, ale również możliwość sprawdzenia się w pracy w dużej instytucji kultury. Praktyki i wolontariat to także szansa na nawiązanie nowych znajomości i budowania trwałych przyjaźni. Osób chcących ciekawie i twórczo spędzić czas nie brakuje a przykładem są praktykanci i wolontariusze, którzy podczas wakacji wspólnymi siłami wspierają działania realizowane przez Bibliotekę.

Ola, Ewa, Marta, Valentyna i Monika – studentki krakowskich uczelni w trakcie wakacyjnych praktyk i wolontariatu w Dziale Edukacji, Nauki i Badań WBP w Krakowie uczestniczyły m.in. w organizowaniu wydarzeń promujących integrację społeczną oraz edukację dorosłych. Opracowywały również materiały szkoleniowe na platformie e-learningowej kursy.rajska.info.

Do powierzanych im zadań podchodziły twórczo i z zaangażowaniem, o czym przekonać się mogli uczestnicy kursów w ramach programu Szkoła @ktywnego Seniora. Prowadzone przez nie szkolenia spotykały się z dużym uznaniem, co potwierdza spora liczba zainteresowanych udziałem w zajęciach.

Wszystkim byłym, jak i obecnym wolontariuszom oraz praktykantom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas. A zainteresowanych odbywaniem praktyk zapraszamy na Rajską.

 

 

Wakacyjne praktyki w bibliotece_praktykantka Marta

Marta – studentka SGH w Warszawie: dzięki pracy jako wolontariuszka mogłam w praktyce wykorzystać wiedzę techniczną zdobytą na studiach i zapoznać się z funkcjonowaniem dużej instytucji kultury, co było dla mnie cennym doświadczeniem.

 

Wakacyjne praktyki w bibliotece_praktykantka Monika

Monika – studentka Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim: zawsze obawiałam się występowania przed licznym gronem osób, jednak dzięki miłej atmosferze na prowadzonych kursach, stawiłam czoła wszelkim słabościom.

 

Wakacyjne praktyki w bibliotece_wolontariuszka Ewa

Ewa – studentka europeistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim: to dopiero początek mojej przygody z wolontariatem, dlatego z przyjemnością będę rozwijać swoje umiejętności nadal.

 

Wakacyjne praktyki w bibliotece_praktykantka Valentyna

Valentyna – studentka komparatystyki na Uniwersytecie Jagiellońskim: już dawno uznałam Bibliotekę za mojej ulubione miejsce w Krakowie, dlatego praktyki studenckie za murami tej instytucji kultury odbyłam z wielką przyjemnością.

 

Wakacyjne praktyki w bibliotece_praktykantka Ola

Ola – studentka socjologii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie: prowadzenie szkoleń sprawia mi wielką przyjemność, a wysiłek jaki wkładam w swoją pracę odkrywa przed mną nowe perspektywy rozwoju osobistego.