Drukuj

Gra terenowa_Will i HarryW sobotnie przedpołudnie, 15 października 2016 r. Biblioteką na Rajskiej zawładnęło dziewiętnastu uczestników Literackiej Gry Terenowej pt. „Will i Harry – Czy znajdziesz kamień filozoficzny w ruinach Gorlanu?”. Gra została zorganizowana w ramach obchodów 15-lecia Wypożyczalni i Pracowni dla Młodzieży WBP w Krakowie.Will i Harry

Uczestnicy zostali podzieleni biblioteczną Tiarą Przydziału na pięć kolorowych grup. Na hasło START! „Zieloni”, „Czerwoni”, „Biali”, „Niebiescy” i „Żółci” w błyskawicznym tempie przemieszczali się po zakamarkach biblioteki jedynie na podstawie mapy , szukając charakterystycznych znaków. W kolejnych punktach na uczestników gry czekały niełatwe zadania w postaci konkursów, krzyżówek i rebusów. Gracze musieli wykazać się umiejętnością wyszukiwania artykułów w czasopismach, korzystania z platformy IBUK_LIBRA, czy znajomością języka angielskiego. Najbardziej kreatywni bez problemu wyczarowywali atrament sympatyczny, a najsprawniejsi strzelali z łuku do tarczy. Zadania oscylowały wokół niezwykle popularnych wśród młodzieży cykli powieściowych („Harry Potter” Joanne Rowling oraz  „Zwiadowcy”  Johna Flanagana). Wszyscy świetnie się spisali rozwiązując z mniejszym lub większym wysiłkiem przygotowane zadania, znakomicie się przy tym bawiąc.

Czy Graczom udało się odnaleźć tytułowy kamień filozoficzny w ruinach Gorlanu? Jak zapewne wszystkim wiadomo - kamień filozoficzny to tylko metafora. Jest to odzwierciedlenie ducha przyjaźni, współpracy, kreatywności, ale także rywalizacji, która połączyła uczestników Literackiej Gry Terenowej. Zwyciężczynie , czyli grupa „Niebieskich” w składzie: Zuzanna Stawiska, Agnieszka Maślanka ,Olga Piotrowska z pewnością kamień odnalazły! Dziewczyny w najkrótszym czasie zdobyły największą liczbę punktów bezbłędnie rozwiązując zaszyfrowane hasło końcowe, które brzmiało: „Jeśli sądzisz, że w dobie komputerów sztuka czytania zanikła, zwłaszcza wśród młodzieży, to niezawodny znak, że jesteś MUGOLEM”. Wśród uczestników Literackiej Gry Terenowej nie odnaleziono żadnej osoby, którą można byłoby w ten sposób określić!

Will i Harry