Drukuj

Lotna czytelnia dzieciomWojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkie dzieci do Parku Jordana, gdzie 1 czerwca w godz. 15.00 – 19.00 krążyć będzie Lotna czytelnia – rower cargo  wypełniony po brzegi książkami dla dzieci starszych i młodszych.

Dodatkowo dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym zapraszamy na plenerowe warsztaty „Domek Pana Andersena”, które odbędą się w godz. 17.00 – 18.00.

Wspólne czytanie najpiękniejszych baśni Hansa Ch. Andersena, którego postać będzie nam towarzyszyć dosłownie (wykonamy jej model) oraz podczas budowania prawdziwej kamieniczki, w której zamieszkają najbardziej znane baśniowe postaci.

Warsztaty skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Rezerwacja pod nr telefonu 12 375-22-56

Akcja Lotna czytelnia ma na celu zachęcenie do czytania oraz ukazanie że książka jest dobrym sposobem spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu zarówno dla indywidualnego czytelnika jak i całych rodzin. Zasady akcji są proste: weź książkę z Lotnej Czytelni, przeczytaj i oddaj albo obsłudze roweru albo w Punkcie Informacyjnym Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 1).

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

Współorganizator: Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów.

Patronat honorowy: blog krytycznoliteracki „Krytycznym Okiem”