Drukuj

Zakończył się I etap konkursu na Bibliotekarza Roku 2015, w wyniku którego wybrano Małopolskiego Bibliotekarza Roku - Panią Marię  Szewczyk z Gminnej Biblioteki Publicznej w Podegrodziu. Kapituła doceniła jej ogromny wkład pracy w budowę, organizację i promocję nowoczesnej biblioteki, będącej równocześnie centrum kultury skupiającym lokalną społeczność, szeroką i różnorodną ofertę kulturalną biblioteki oraz zaangażowanie w utrwalenie i popularyzację kultury Lachów Sądeckich.

Do VI edycji zgłoszono pięć kandydatek: Renatę Kruczek z Filii Nr 8 Śródmiejskiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, Małgorzatę Morawiec z Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie, Jolantę Pytel z Biblioteki Gimnazjum nr 39 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Krakowie, Małgorzatę Rydz z Filii Nr 3 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni  i Marię Szewczyk z Gminnej Biblioteki Publicznej w Podegrodziu.  Każda z nominowanych wykazała się w minionym roku kreatywnością i może poszczycić się dużymi dokonaniami.

 

W skład oceniającej Kapituły Medalu "Bibliotekarz Roku Województwa Małopolskiego" weszli: Leszek Zegzda Członek Zarządu Województwa Małopolskiego reprezentujący Marszałka Województwa, Anna Wiśniewska z-ca Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie – przedstawiciel bibliotek publicznych, Ewa Dobrzyńska-Lankosz – Dyrektor Krakowskiego Zespołu Bibliotecznego – przedstawiciel bibliotek naukowych, Anna Piotrowska – Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej – przedstawiciel bibliotek pedagogicznych, Agnieszka Miśkiewicz – Prezes Krakowskiego Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich – przedstawiciel bibliotek szkolnych, laureatki trzech ostatnich małopolskich konkursów: Anna Kulińska - nauczyciel bibliotekarz w I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Nowodworskiego w Krakowie (III edycja konkursu), Maria Sosin - Dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu (IV edycja konkursu), Krystyna Łętocha z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie, kierownik Filii w Myślenicach laureatka (V edycja konkursu) oraz Dorota Rzepka – Przewodnicząca Zarządu Okręgu SBP w Krakowie.

Maria Szewczyk została małopolską kandydatką do drugiego, ogólnopolskiego etapu konkursu na Bibliotekarza Roku 2015. Laureatce i wszystkim nominowanym gratulujemy.

Zachęcamy do poznania pracy i zasług kandydatki z Małopolski oraz oddania na nią głosu w plebiscycie internetowym od 18 kwietnia do 15 maja na portalu SBP

Honorowy patronat nad wojewódzkim etapem konkursu objął Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego.