Drukuj

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z Kołem Naukowym Esperantystów Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na spotkanie w ramach Narodowego Czytania 2019. Spotkanie odbędzie się w sali 232 na drugim piętrze Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie w dniu 7.09.2019 o godz. 16:00.

Uczestnicy spotkania w Bibliotece będą czytali nowele nie tylko po polsku, ale też w języku esperanto. W czytaniu weźmie udział delegacja Szkoły Podstawowej im. Ludwika Zamenhofa w Zagórniku koło Andrychowa, która w przyszłym roku będzie obchodzić 30-lecie nadania imienia Szkole. Obecnością zaszczycą nas także członkinie muzycznej rodziny nieżyjącego wybitnego esperantysty, Dominika Bokłaka.

Równolegle odbędzie się też promocja pierwszego wydania noweli H. Sienkiewicza "Sachem" w języku esperanto ("La Saĥemo", 2019) i spotkanie z tłumaczką, Marią Majerczak oraz z autorką okładki, Barbarą Jeziorek. Impreza będzie miała małą, profesjonalną oprawę wokalną w języku esperanto.

Zapraszamy także do akcji „Baw się z nami cytatami”.

W czwartek (5 września) w Wypożyczalni i Pracowni dla Młodzieży dostępne będą specjalne karty z cytatami z nowel wybranych do Narodowego Czytania.

By dostać biblioteczne gadżety należy zgłosić się z prawidłowo wypełnioną kartą (autor i tytuł noweli z której pochodzi cytat) 7 września br. do Punktu Informacyjnego, w godz. 9-15