Drukuj

Odjazdowy Bibliotekarz 2018W tym roku Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Biblioteka Kraków, Biblioteka Jagiellońska, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Biblioteka Główna Akademii Górniczko-Hutniczej w Krakowie, Wydział Humanistyczny Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Biblioteka Liceum Ogólnokształcącego nr 42 w Krakowie, Biblioteka Politechniki Krakowskiej oraz studenci Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego połączyli siły, aby pokazać, że liczy się pogoda ducha, a nie ta za oknem.

23 czerwca 2018 odbyła się walka z żywiołem. To nie żart! Woda była po prostu wszędzie. Kiedy już można było pomyśleć, że deszcz przestawał padać, on atakował z coraz to nowej strony. Nie przeszkodziło to jednak w dobrej zabawie.

Cóż to był za przejazd! W strumieniach deszczu, smagani lodowatym wiatrem, bibliotekarze, czytelnicy, miłośnicy książek i rowerów po kolei docierali na metę przy torze kajakowym na ul. Kolnej. Tam czekało już na nich ognisko i grill, przy którym mogli się nie tylko ogrzać, ale i poczęstować kiełbaską oraz innymi przysmakami.

Mimo pogody humory dopisywały. Po krótkim odpoczynku rozpoczęła się gra w siatkówkę i badmintona, były też biblioteczne kalambury oraz krzyżówki, a dla najmłodszych zabawy z piłką i bańkami mydlanymi. Ci bardziej zmęczeni wypoczywali na kocach i leżakach, łapiąc nieliczne promienie słońca, które z czasem zaczęły pojawiać się na niebie.

Uśmiechy nie schodziły z twarzy. To był rajd, który zostanie zapamiętany na długo – wysiłek połączony ze świetną zabawą i świadomością, że nieważne są okoliczności, ważni są ludzie. W dobrym towarzystwie zabawa zawsze będzie udana.

Cóż, pozostaje tylko powiedzieć: DO ZOBACZENIA ZA ROK!